۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۹ مهر


 
 يكي از صنايع توسعه يافته در ساليان گذشته صنعت برق است ،  انرژي برق يكي از مهمترين پديد ه هاي صنعتي در جهان امروز به شمار رفته كه همواره فكر كارشناسان و پژوهشگران را به خود جلب كرد ه است ، نصب و راه اندازي مولدهاي برق ، از دير باز  در راس كارها قرار گرفته و سير تكاملي اين صنعت بسيار چشمگير بو ده است.
 توسعه صنعت برق در كشور پهناور ايران اسلامي ، براساس تقسيمات موجود در سطح استانها به صورت متمركز و با ارتباطي كه با شبكه هاي سراسري برقرارمي شود ، تقويت و تامين مي گردد . بي شك يكي از مناطق مهم توسعه يافته كه اجراي پروژ ه هاي برق رساني در آن با موفقيت مواجه بوده است برق منطقه اي فارس مي باشد. فارس ، سرزمين روز گار باستان ، سالها چون نگيني در خشان در عرصه فرهنگ و هنر نور افشاني مي كند و نقش جاوداني در تاريخ اين مرزوبوم به جاي گذاشته است.
شركت برق منطقه اي فارس از شركت هاي زير مجموعه شركت توانير است كه مسئوليت تامين و انتقال انرژي الكتريكي مطمئن و مورد نياز مشتر كين خود رادر سطح استانهاي فارس و بوشهر بر عهده دارد و در جهت دستيابي به اين مهم ، براساس نقشه ترسيمي ، سياست ها و راهكارهاي از پيش تدوين شده را بمنظور نيل به مقاصد فوق ، سر لوحه فعاليت هاي اين شركت قرار داده است .
 
شركت برق منطقه اي فارس با برخورداري از  15هزاركيلومتر شبكه برق رساني كه حدود 13 درصد كل كشور مي باشد ، در بين برق هاي منطقه اي سراسركشور مقام اول را دارا مي باشد ، لذا حفظ و نگهداري از  تاسيسات مزبور از اهميت بسيارزيادي برخوردار است . همچنين اين شركت با داشتن 268 پست انتقال برق رساني ، دررده دوم كشور قرار دارد كه مسئوليت خطير برق رساني به دو استان پهناور فارس و بوشهر را به عهده دارد .شايان ذكر است كه برق فارس با ايجاد ظرفيت منصوبه توليد برق به ميزان 8500 مگاوات در كشور، از موقعيت قابل توجهي برخوردار است تا آنجاييكه مازاد بر توليد خود را از طريق شبكه هاي انتقال به شش  استان همجوار ، هرمزگان ، كرمان ، يزد ،اصفهان ، خوزستان و كهكيلويه و بوير احمد  منتقل مي كند و در اين زمينه نيز  مقام سوم توليد برق در سطح كشوررا از آن خود كرده است .
 رشد صنايع مادر و پايه ، در كنار مواهب و منابع موجود در استان چشمگير بود ه است اگر چه تا دست يافتن به شرايط مطلوب ،  كم و كاست هاي فراوان  وجود دارد . 
شركتهاي برق منطقه اي سراسر كشور ، به عنوان كارگزاران وزارت نيرو ، يا به عبارتي نمايندگان دولت ونظام كارآمد جمهوري اسلامي ايران ، مسئو ليت خطير تا مين برق مطمئن و پايدار براي عموم مشتركان را به عهده دارند . در همين راستا وبه علت فرا گير بودن خدمات گسترده و حياتي صنعت برق  و نيز با توجه به ماهيت و عملكرد دستگاههاي دولتي ، شركت برق منطقه اي فارس خود را ملزم مي داند تا مطابق سياست ها ي كلي شركت كه برپايه برنامه ريزي استراتژيك و با رعايت نظامنامه و خط مشي كيفيت تدوين شده است ، به منظور برآورده شدن الزامات تعيين شده و بهبود مداوم سيستم كيفيت ، برق پايدار و مطمئن را در اختيا ر مشتركين قرار دهد.
   اين شركت در راستاي اهداف از پيش تعيين شده ، تمام توان و امكانات خودرا براي احداث و گسترش تاسيسات و تجهيزات صنعت برق ، بكار گرفته است و كوشش دارد بمنظور برقراري رفاه هر چه بيشتر هموطنان ازهيچ  كوششي فرو گذار ننمايد لذا   بر اساس خط مشي كيفيت شركت برق منطقه اي فارس ،  با اعلام تعهد خود نسبت به مقاصد و سياست هاي از پيش تعيين  شده  شامل ارتقاء كيفيت، تامين برق مطمئن و پايدار، كاهش تلفات ، نگهداري و تعميرات شبكه هاي انتقال و فوق توزيع  ، احداث تاسيسات و تجهيزات مورد نياز در دو استان پهناور فارس و بو شهر ، همچنين  انجام كارهاي ستادي، مديريت بحران و حوادث ، كه با برنامه ريزي دقيق و اقدامات اساسي  انجام شده است نيز از جمله اقدامات برق فارس مي باشد .
 يكي از الزامات شركت برق منطقه اي فارس توجه به فرامين مقام معظم رهبري و منويات معظم له مي باشد لذا در راستاي فرمايشات اكيد  ايشان مبني بر استفاده  از توانمندي هاي داخل كشور ، توجه به ساخت داخل و نو آوري ، برق فارس نيز  به علت خدمات گسترده و حياتي صنعت برق، نيازمند افزايش دانش فني و بروز رساني اطلاعات متخصصين خوددارد كه در زمينه نوآوري و شكو فايي ، اقدامات مفيدي توسط كارشناسان اين حوزه ، ويژه در ارتباط با صنعت و دانشگاه و پارك علم و فن‌آ وري صورت پذيرفته است . اميد است با  استعانت از درگاه خداوند سبحان ،  با بهبود مستمر سيستم كيفيت ، برق پايدار و مطمئن جهت مشتركين عزيز تامين گردد و موفقيت شركت برق منطقه اي فارس در عرصه هاي مختلف خدمتگزاري و سازندگي در راستاي تحقق  اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تداوم داشته باشد.
 

 شركت برق منطقه اي فارس و بوشهر مسئوليت تامين برق پايدار و مطمئن در دو استان پهناور فارس و بوشهر كه از نظر وسعت و تفاوت اقليمي و آب و هوايي ، بسيار با يكديگر متفاوت هستند را به عهده دارد ، متخصصين برق در شرايط و وضعيت هاي مختلف اعم از هواي بسيار سرد با مسيرهاي كوهستاني و هواي گرم و طاقت فرسا با تابستان هاي بسيار گرم  ، عمليات بهره برداري و نگهداري را  به نحو شايسته انجام مي دهند . 
 استان بوشهر با مساحت 23167كيلو متر مربع حدود 1.4درصد ، مساحت كل كشوررا به خود اختصاص داده است .آب و هواي استان بوشهر گرم و در نواحي ساحلي گرم و مرطوب است كه از جمعيتي بيش از  886  هزار نفر برخوردار است  . بطور طبيعي تأمين برق اين نوع مناطق از اهميت بسيارزيادي برخوردار است . كه الحمد لله  همكاران از هيچ تلاش و كوششي فرو گذاري نكرده و همواه از جان مايه گذاشته اند .  
استان فارس نيز با مساحت 122416 كيلومتر مربع ،‌ حدود 8درصد مساحت كل كشور را شامل مي شود . اين استان  از جمعيتي معادل 4 ميليون و340هزار نفر برخورداراست . آب و هواي استان در شمال سردسير، در نواحي مركزي ،  زمستانها معتدل و باراني، تابستانها گرم و خشك و در جنوب و جنوب شرقي زمستانها معتدل و باراني و تابستانها بسيار گرم مي باشد. حداقل دماي استان 5-  و حداكثر دما 45 درجه  سانتيگراد مي باشد . تفاوت آب و هوا در استان فارس نيز قابل مشهود است متخصصين برق فارس به صورت شبانه روز در قالب هفتاد  گروه عملياتي پنج نفره مجهز  به ابزار و تجهيزات تست به كنترل ،  تعميرات، نگهداري موردي و ساليانه  ، مشغول مي باشند كه برق مطمئن را تامين كنند.
تعداد بازدید: 19081
تاریخ به روز رسانی: 1398/05/16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
ارسال نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
سایر خدمات
آدرس و شماره تماس
ورود اعضا
اندازه قلم: A+
A-
Powered by DorsaPortal