۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

  آموزش درشركت برق منطقه اي فارس  

     

 
مفهوم آموزش ضمن خدمت يا آموزش كاركنان عبارت است از كليه كوشش ها و فعاليتهايي كه در جهت ارتقاء سطح دانش و آگاهي ، مهارت هاي فني و حرفه اي و هم چنين ايجاد رفتار مطلوب در كاركنان سازمان به عمل مي آيد تا آنها را به نحو احسن آماده انجام وظايف و مسئوليت هاي خود كند .
در دنياي در حال تغيير كنوني آموزش و پزوهش در سازمانها  و نهاد ها به دلايل فراوان به عنوان ضرورتي انكار ناپذير پذيرفته شده است . تغييرات سريع و عميق علمي سبب شده است كه هر از چند گاهي نظريات ، تكنيك ها و روشهاي جديدي وارد عرصه زندگي شود لذا براي ادامه حيات به ناچار بايد آنان را آموخت و برخي از روش ها و سيستم هاي قديمي را كه كارآيي ندارند ، كنار نهاد .
هر چه دانش و مهارت هاي كاركنان با نيازهاي جامعه ، پيشرفت هاي علمي و تغييرات فن آوري هماهنگي و انطباق بيشتري داشته باشد ، در جه اطمينان از موفقيت فرد و سازمان بالاتر مي رود . اساس بهسازي سازماني كه به نام هاي ديگري چون توسعه و بالندگي سازماني نيز خوانده شده ، بهسازي نيروي انساني است كه به صورت آموزشهاي ضمن خدمت در سازمان ها انجام مي شود .
هدف نظام آموزش بهسازي سازمان به عنوان يكي از كاركردهاي مهم مديريت منابع انساني ، فراهم آوردن زمينه اي است كه بر اساس آن توانايي هاي بالقوه افراد به فعل در آمده و استعدادهاي آنان شكوفا گردد.
اين هدف از طريق ايجاد فرصت هاي آموزشي جهت كاركنان تحقق مي يابد . آموزش كاركنان فرآيندي است كه انطباق و سازگاري كاركنان را با محيط متحول سازماني و در نهايت انطباق بهتر سازمان را با محيط بيروني فراهم مي آورد .
از طرف ديگر آموزش با افزايش ميزان اطلاعات ، دانش ، مهارت ها و قابليت هاي كاركنان ، آنان را براي ايفاي وظايف و قبول مسئوليتهاي جديدتر ، آماده تر و مجهزتر مي كند . به طور كلي در سازماني كه به رشد كيفي و كمي دانش  و مهارت كاركنان خود مي انديشند و پيوسته فعاليت هاي آموزشي در آن در جريان است افراد به طور مستمر توانايي هاي خود را افزايش مي دهند و چگونه آموختن و به كار بستن را مي آموزند. در اين راستا لازم به ذكر است كه دفتر آموزش و برنامه ريزي نيروي انساني ، در سال 1395 جهت كليه پرسنل شركت در بخش هاي شغلي 10000 ، 20000 ، 30000 ، 40000 و بخش كارگري، دوره هاي كوتاه مدت ، سمينارهاي داخلي ،كنفرانس و سمينارهاي خارج از شركت جمعأ معادل 62038  نفر / ساعت  آموزش را هماهنگي و برگزار نموده است. همچنين هماهنگي و اجراي برگزاري دوره هاي توجيهي بدو خدمت جهت 98 نفر نيروي جديدالاستخدام نيز انجام پذيرفته است. برگزاري جلسات كارگروه آموزش به طور منظم ، استفاده از اساتيد مجرب دانشگاهي جهت تدريس دوره هاي آموزشي ، همچنين برگزاري دوره هاي آموزشي ويژه پرسنل بوشهردر محل دانشگاه خليج فارس بوشهر از عملكردهاي مهم آموزش در سال 95 بوده است.

 
 
 

 

 

 
     
 
 
نمودار تعداد ساعت آموزش كاركنان شركت برق منطقه اي فارس
در سال 1395


 

 

تعداد بازدید: 1219
تاریخ به روز رسانی: 1396/01/28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
ارسال نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
سایر خدمات
آدرس
آدرس و شماره تماس
شيراز - خيابان زند ، نبش خيابان فلسطين
كد پستي : 94715-71346
صندوق پستي : 193
شماره تلفن : 9 - 32330031 - 0711
شماره فاكس : 32359047 - 0711
تلفن گويا : 32300732 - 0711
پست الكترونيك : info@frec.co.ir
تمامي حقوق براي شركت برق منطقه‌اي فارس محفوظ است Copyright © 2009 - 2013.استفاده از مطالب درج شده در سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. حریم خصوصی کاربران
ورود اعضا
close
Powered by DorsaPortal