۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
                                  به همت دفتر IT شركت برق منطقه اي فارس : 1396/06/22
به همت دفتر IT شركت برق منطقه اي فارس :
داشبورد هاي اطلاعاتي وظيفه دسته بندي و نمايش اطلاعات را به عهده دارند .اين داشبورد ها به بانكهاي اطلاعاتي سازمان متصل شده و پس از استخراج و دسته بندي ، اطلاعات يك پارچه شده را با بهره گيري از عناصر گرافيكي در يك صفحه نمايش مي دهند تا مدير سازمان بتواند اطلاعات بخش هاي مختلف سازمان را مشاهده و در تصميم گيري ها از آنها استفاده كند . مديران حرفه اي به خوبي مي دانند كه چگونه بايد از منابع وا بزارمناسبي كه در اختيار دارند استفاده كنند تا در جهت پيشبرد اهداف عالي قدم برداشته وز مينه پيشرفت سازمان را فراهم كنند .

 

به گزارش دفترروابط عمومي شركت برق منطقه اي فارس مهندس محمد رضا گلساز شيرازي مدير دفترارتباطات و مديريت اطلاعات اين شركت در خصو ص برگزاري دوره عملياتي طراحي شاخص ها و ساخت داشبور د هاي مديريتي گفت : در دنياي امروزي ابزارهاي زيادي خلق شده اند تا به نيازهاي انسان ها پاسخ گويند . داشبورد نيز از جمله اين ابزار ها مي باشد تا مدير به كمك آن نياز سازمان را شناسايي و سپس با تكيه و استفاده از اطلاعات موجود در داشبورد مديريتي به دنبال راهي براي تحليل و پاسخگويي به مسائل و د ر نهايت تصميم گير ي و تصميم سازي در سازمان باشد .

وي در ادامه اظهار داشت : دوره عملياتي طراحي شاخص ها و ساخت داشبورد هاي مديريتي در نرم افزار Qlikview توسط دفترارتباطات و مديريت اطلاعات برق فارس در قالب يك كارگاه دوروزه بصورت تئوري و عملي با حضور 18 نفر از همكاران دفتر IT توسط دكتر مرتضي كاظمي عضو هيئت علمي و رييس گروه مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي شيراز برگزار شد .

مهندش گلساز شيرازي در ادامه سخنان خود به ويژگي نرم افزار مزبور اشاره كرد و گفت : Qlikview نرم افزار ساخت داشبورد هاي مديريتي محصول شركت QLIKTECH است كه معماري يكپارچه ، نصب سريع ، آسان و سادگي استفاده آن ، از ويژگي هاي شاخص اين نرم افزار به شمار مي رود .

به گفتنه مهندس موسوي كارشناس دفترارتباطات و مديريت اطلاعات شركت برق منطقه اي فارس ، بر اساس گزارش مركز اعتبار سنجي جهاني گارتنر ، اين نرم افزار طي چندين سال متمادي جزء 3 نرم افزار برتر دنيا در ساخت داشبوردهاي مديريتي مي باشد .

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 193
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
ارسال نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
سایر خدمات
آدرس و شماره تماس
شيراز - خيابان زند ، نبش خيابان فلسطين
كد پستي : 94715-71346
شماره تلفن : 9 - 32330031 - 071
شماره فاكس : 32359047 - 071
تلفن گويا : 32300732 - 071
پست الكترونيك : info@frec.co.ir
تمامي حقوق براي شركت برق منطقه‌اي فارس محفوظ است Copyright ©2017 – 2009 . استفاده از مطالب درج شده در سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
حریم خصوصی
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal