۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند
به‌دنبال اجراي سياست‌هاي ‌اقتصادمقاومتي‌و با توان متخصصين‌ داخلي مديريت ‌ديسپاچينگ‌برق‌فارس:مودم‌صنعتي‌اينترنال مشابه بامودم‌شركتABBساخته شد 1396/07/02
به‌دنبال اجراي سياست‌هاي ‌اقتصادمقاومتي‌و با توان متخصصين‌ داخلي مديريت ‌ديسپاچينگ‌برق‌فارس:مودم‌صنعتي‌اينترنال مشابه بامودم‌شركتABBساخته شد
توسط متخصصين داخلي، كارشناسان زبده مديريت ديسپاچينگ شركت برق منطقه اي فارس موفق شدند مودم صنعتي اينترنال مشابه با مودم شركت ABB طراحي و توليد نمايند .

از آنجا كه هدف اصلي استفاده از سيستم‌هاي اسكادا جمع آوري ، كنترل و پايش اطلاعات لحظه­اي شبكه هاي برق مي­باشد و همچنين با توجه به اينكه اين سيستم در تصميم سازي و صدور فرمان­هاي مناسب از جانب مراكز كنترل مورد استفاده قرار مي­گيرد، بنابراين استفاده صحيح از ابزار مورد نظر، موجب بهبود كيفيت بهره‌ برداري و نظارت دقيق و متمركز بر عملكرد شبكه­هاي برق خواهد شد.

به گزارش دفترروابط عمومي شركت برق منطقه اي فارس ، مهندس غلامرضا نصيري معاونت بهره برداري شركت برق منطقه اي فارس با اشاره به اين نكته كه تهديد ناشي از تحريم­ها لزوم توجه به اجراي دقيق سياست هاي كلان اقتصاد مقاومتي را دوچندان مي­نمايد، اظهار داشت : شركت برق منطقه اي فارس در راستاي اجراي فرامين مقام معظم رهبري، همواره نسبت به بومي سازي و ساخت تجهيزات مورد نياز توسط متخصصين داخلي اهتمام ويژه داشته است كه با توجه به نياز مبرم سيستم­هاي اسكادا به استفاده از مودم و با عنايت به پر هزينه بودن نمونه خارجي، ساخت اين تجهيز توسط متخصصين امور ديسپاچينگ و مخابرات در اولويت قرار گرفته كه در نهايت به حول و قوه الهي به سرانجام مطلوب رسيده است.

وي در مورد روند تلاش­هاي صورت گرفته اظهار كرد : متخصصين و گروه كارشناسان معاونت بهره برداري شركت برق منطقه اي فارس با استفاده از روش معادل سازي و مهندسي معكوس ، موفق به استخراج نقشه مدارات از نمونه اصلي گرديدند و نهايتا موفق به طراحي و ساخت مودم صنعتي اينترنال مشابه با مودم شركت ABB شدند.

مهندس نصيري در ادامه اظهار داشت: با توجه به كيفيت قطعه توليد شده در مقايسه با نمونه خارجي، مودم توليدي قابليت استفاده در كليه ايستگاه ها و مراكز كنترل تحت پوشش اين شركت را دارا مي­باشد.
وي همچنين اضافه كرد : قطعه توليد شده در ساختار سيستم اسكادا از اهميت ويژه­اي برخوردار است و با افزايش قابليت اطمينان سيستم پايش و راهبري شبكه در پيشگيري از بروز خاموشي و حفظ پايداري شبكه تاثير بسزايي دارد.
گزارش ارسالي حاكي از اين است كه ساخت مودم ياد شده در مدت يك سال و با صرف هزينه اي معادل 150 ميليون ريال با حمايت مهندس غلامرضا نصيري معاون بهره برداري شركت برق منطقه اي فارس و همكاري و مشاركت مهندس هوشيار اميدي و مهندس فرزاد رهنماي اردكاني صورت گرفته است.
منبع:
نویسنده: عليرضا شعله
تعداد بازدید: 213
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
ارسال نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
سایر خدمات
آدرس و شماره تماس
شيراز - خيابان زند ، نبش خيابان فلسطين
كد پستي : 94715-71346
شماره تلفن : 9 - 32330031 - 071
شماره فاكس : 32359047 - 071
تلفن گويا : 32300732 - 071
پست الكترونيك : info@frec.co.ir
تمامي حقوق براي شركت برق منطقه‌اي فارس محفوظ است Copyright ©2017 – 2009 . استفاده از مطالب درج شده در سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
حریم خصوصی
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal